Siatkarki mistrzyniami gminy Baranów PDF Drukuj Email

7 lutego 2018 roku drużyna dziewcząt zdobyła tytuł mistrza gminy Baranów w siatkówce i prawo startu w zawodach powiatowych. Skład naszej reprezentacji:

Amelia Dwornik, Sandra Rzepka, Magdalena Jerczyńska, Martyna Hojeńska, Agnieszka Zemska, Maja Nowak, Anna Żurawka, Julia Wylęga.

 

 

W ostatnich latach gminna baza sportowa wzbogaciła się o trzy przyszkolne sale gimnastyczne (Łęka Mroczeńska, Słupia i Donaborów). W przyszłym roku zapowiadane jest otwarcie pełnowymiarowego obiektu w Baranowie. Przypomnijmy też, że w Mroczeniu od pewnego czasu funkcjonuje klasa z rozszerzonym programem WF-u ze specjalnością – siatkówka. W miniony wtorek reprezentanci tej szkoły wywalczyli awans do Finału Powiatowego. Identycznym wyczynem popisały się ich koleżanki. Czy to nie najlepszy moment na opracowanie gminnego programu gry w siatkówkę?

Entuzjazm towarzyszący Mistrzostwom Gminy w Minisiatkówce, które we wtorek i środę (6-7.02.2018) rozegrane zostały w Łęce Mroczeńskiej świadczy, że nasze dzieci kochają ten sport. Warto jednak pamiętać, że siatkówka jest jedną z najtrudniejszych gier zespołowych, a jej techniki trzeba się uczyć długo i cierpliwie. O przypadkowy sukces jest tu niezwykle trudno.W naszych pierwszych Mistrzoswach Gminy najlepiej radził sobie Baranów (chłopcy) i Donaborów (dziewczęta). Jesteśmy jednak przekonani, że wygrali wszyscy, którzy wzięłi udział w tej imprezie.

Na starcie Pierwszych Mistrzostw Gminy w Minisiatkówce ostatecznie zameldowało się pięć ekip – trzy chłopięce i dwie dziewczęce. Niestety, choroba trenera wykluczyła udział drużyn ze Słupi. Stawką zawodów były nie tylko nagrody ufundowane przez Wójta Gminy, ale i awans do Półfinału Powiatu Kępińskiego, który za miesiąc (6-7.03) odbędzie się również w Łęce. Już rozgrzewka pokazała, że niektóre ekipy mają większe pojęcie o siatkówce niż rywale. Dotyczy to zwłaszcza zawodników z Baranowa. Na co dzień chłopcy uwijają się za futbolówką w „Pionierze” Baranów i „Orle” Mroczeń, ale przypomnieliśmy sobie natychmiast, że niektórzy z nich niemal całe lato grali w plażówkę na baranowskim Orliku. I być może ten łut doświadczenia sprawił, że baranowianie potrafili przechylić szalę zwycięstwa w meczu decydującym o tytule, w którym wygrali z gospodarzami turnieju w tiebreaku – na przewagi. Wielkie serce do gry pokazały również obie żeńskie ekipy. Tu nieco lepsze okazały się donaborowianki. Zawody miały niezwykłą oprawę. Siatkarki i siatkarzy niósł do walki wspaniały kibicowski doping, a w trakcie dekoracji długo nie milkły brawa, którymi widzowie – uczniowie szkoły w Łęce – dziękowali zawodnikom za wspaniałe widowisko. Wierzymy, że nie inaczej będzie również za miesiąc. W półfinałach po raz pierwszy w historii wystąpią dwie drużyny reprezentujące naszą gminę.

 

Chłopcy

Baranów – Łęka Mroczeńska 2:1

Baranów – Donaborów 2:0

Donaborów – Łęka Mroczeńska 2:1

 

1.Baranów

2.Donaborów

3.Łęka Mroczeńska

 

Dziewczęta

Łęka Mroczeńska – Donaborów 1:2

1.Donaborów

2.Łęka Mroczeńska

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***


 

 
Szkoła Podstawowa w Donaborowie
Szkoła podstawowa w Donaborowie, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting