Wszawica! PDF Drukuj Email

12 kwietnia 2018 r. jedna z mam zgłosiła, ze jej dziecko zostało dotknięte przez wszawicę. Proszę nauczycieli o przeprowadzenie zajęć z uczniami na temat wszawicy, rodziców o podjęcie działań opisanych w niżej załączonych materiałach. Niezależnie od tego pielęgniarka dokona kontroli czystości głów 20 kwietnia 2018 (piątek). Dzieci nieobecne tego dnia w szkole będą miały przeprowadzona kontrolę w kolejny piątek. Dzisiaj (13.04.2018) będzie rozdana pisemna informacja dla wszystkich rodziców. Proszę ją podpisać i oddać do szkoły w poniedziałek.

Zaleca się pozostawienie dziecka w domu do czasu usunięcia wszystkich pasożytów!!! Ważne jest też to, aby pozbyli się ich wszyscy domownicy.

Proszę informować niezwłocznie dyrektora o przypadkach stwierdzenia wszawicy u dziecka. W imię wspólnego dobra. Ukrywanie tego faktu spowoduje, że jeszcze długo będziemy walczyć z tym problemem. Proszę, aby dziewczynki nie nosiły rozpuszczonych włosów w najbliższym tygodniu.

Tym razem jest duża szansa, aby zlikwidować wszawicę na dłuższy czas, gdyż, jak się wydaje, wiemy, gdzie tkwi problem, gdzie jest jego źródło i to daje nadzieję.

 
Szkoła Podstawowa w Donaborowie
Szkoła podstawowa w Donaborowie, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting