Siatkarki trzecie w powiecie kępińskim PDF Drukuj Email

Bardzo dobrze spisały się nasze siatkarki. W finale powiatowym (5.03.2019) zajęły miejsce na podium i wywalczyły puchar dla szkoły. Skład drużyny: Martyna Hojeńska, Nikola Rak, Maja Nowak, Julia Wylęga, Agnieszka Zemska, Karolina Łuźniak, Anna Żurawka, Amelai Sadura, Laura Fiołkowska. Byliśmy w finale zdecydowanie najmniejszą szkołą, biorąc pod uwagę liczbę uczniów, a pokonaliśmy m.in  takie szkoły jak: SP nr w Kępnie, Bralin, Baranów. Przegraliśmy jedynie z Mikorzynem, ale w dużej części dzięki piłce, którą przyszło grać dziewczynkom w finale w Rychtalu, po awansie z półfinału rozegranym w Łęce Mroczeńskiej. Piłka w Rychtalu inaczej się odbijała, a rywalki z Mikorzyna były już do niej przyzwyczajone, bo grały właśnie na tej hali.

***

5 i 6 marca 2019 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej rozegrano półfinały Powiatu Kępińskiego w Minisiatkówce Dziewcząt i Chłopców. Dwie najlepsze ekipy z każdej kategorii wywalczyły awans do finałów, które odbyły się w Rychtalu. Naszą Gminę reprezentowali siatkarze z Łęki Mroczeńskiej oraz siatkarki z Donaborowa i Baranowa. Miłą niespodziankę sprawiły dzielne donaborowianki, które w tych zawodach zdobyły brązowy medal.

SZALONE DONABOROWIANKI

W rozgrywkach półfinałowych w Łęce Mroczeńskiej rywalizowały cztery teamy: SP 3 Kępno, SP Bralin, SP Donaborów i SP Baranów (dziewczęta) oraz SP 3 Kępno, SP Trzcinica, SP Bralin i SP Łęka Mroczeńska (chłopcy). Niecodzienną sytuację odnotowaliśmy w turnieju siatkarzy. Otóż po rundzie zasadniczej trzy ekipy miały identyczny bilans punktowy. Trzeba było sięgnąć po regulamin. Zawody wygrał zespół z Trzcinicy, który pokonał SP 3 Kępno o …1,09216 punktu. Zadecydował stosunek małych punktów.

Półfinały Powiatu Kępińskiego w Minisiatkówce Dziewcząt i Chłopców. Łęka Mroczeńska, 5-03.2019 r.