Kącik dla rodziców PDF Drukuj Email

Smartfony i tablety w rękach najmłodszych generują wiele korzyści i tyleż niebezpieczeństw. Prezentujemy kilka ciekawych aplikacji, które pomogą rodzicom sprawować kontrolę nad działaniami ich pociech.

Założenie blokady rodzicielskiej w telefonie jest bardzo rozsądnym posunięciem. Dzięki niej nasze dziecko nie będzie w stanie np. przypadkowo lub nieświadomie skasować cennych plików czy aplikacji. Uniemożliwi również zainstalowanie niepożądanych przez nas programów na telefonie oraz – a może przede wszystkim – zablokuje strony internetowe o treściach nieprzeznaczonych dla naszego dziecka.

Rodzicu pokaż dziecku, co dobre
Zobacz, co dziecko robi w internecie – nie każdy czas spędzony przed ekranem jest równie wartościowy. Pomóż dziecku podejmować właściwe decyzje. Przejrzyj raporty, historie z aktywności z informacjami, ile czasu dziecko spędza na korzystaniu ze swoich ulubionych aplikacji


Zarządzaj aplikacjami dziecka – dzięki powiadomieniom zatwierdzisz lub zablokujesz aplikacje, które dziecko chce pobrać ze Sklepu Google Play. Możesz też zarządzać zakupami w aplikacjach oraz ukryć wybrane aplikacje na urządzeniu dziecka.


Rozbudzaj ciekawość dziecka – pomóż wybrać dziecku aplikacje odpowiednie dla dziecka może sprawiać trudność.


Wyznaczaj granice – to Ty jako rodzic decydujesz, ile czasu dziecko może spędzać przed ekranem urządzenia. Kontroluj czas korzystania przez dziecko z urządzeń. Wytyczenie granic pozwali Państwu zadbać o zachowanie równowagi w życiu dziecka poprzez wyznaczanie pory snu oraz limitów czasu korzystania przez dziecko z jego nadzorowanego urządzenia. Nie bój się blokować urządzenie dziecka – kiedy nadchodzi czas na zabawę na świeżym powietrzu, posiłek lub spacer z rodziną, możesz zdalnie zablokować urządzenie dziecka.

 

*Uważnie sprawdzaj aplikacje zainstalowane na urządzeniu dziecka i wyłączaj te, na które jako rodzic nie wyrażasz zgody, niektóre z aplikacje są płatne.

 

 

Bezpłatne aplikacja do zdalnej kontroli rodzicielskiej urządzeń mobilnych

· Chroń Dzieci w Sieci – Dziecko

· Opiekun Dziecka w Internecie

  • Kaspersky Safe Kids
  • K9 Web Protection

· Qustodio

· SocialShield

· Beniamin

 


 

 
Szkoła Podstawowa w Donaborowie
Szkoła podstawowa w Donaborowie, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting