Aktualności
Wydarzenia tygodnia 25.03-1.04.2019 PDF Drukuj Email

PONIEDZIAŁEK - do czwartku 28 marca, będą  do  kupienia  w naszej szkole stroiki wielkanocne wykonane przez WTZ w Słupi. Można  też kupić  baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie  5 zł od sztuki, na pomoc dla Caritas w Kaliszu.

ŚRODA 9.30 - Przegląd teatralny w Słupi. Jadą uczniowie kl. 1 i 2 z kółka teatralnego pod opieką pani Anny Margielskiej.

Poniżej jadłospis na okres 25.03-5.04.2019.

Prosimy o wpłaty na Radę Rodziców.

20.06.2019 r planowany jest festyn sołecko szkolny, którego głównym organizatorem jest Rada Sołecka w Donaborowie. Szczegóły wkrótce.

Od poniedziałku pani Ksenia Tyra rozpoczyna dłuższą przerwę w pracy w naszej szkole; prawdopodobnie do czerwca 2020r. Zastępować ją będzie pani Anna Pisula-Bykowska z Wójcina, absolwentka filologii angielskiej o specjalizacji nauczyciel języka angielskiego. Uzyskała także wcześniej tytuł licencjata w specjalności tłumacza języka angielskiego. Pani Anna pracowała w Szkole Podstawowej w Chróścinie oraz w Gimnazjum w Bolesławcu. Nauczycielka przejmie wszelkie obowiązki pani Kseni, zatem również wychowawstwo klasy piątej oraz opiekę nad samorządem szkolnym.

Załączniki:
Pobierz (25.03-5.04.2019.docx)25.03-5.04.2019.docx[ ]19 Kb
 
Dzień liczby π PDF Drukuj Email

14 marca 2019 r. pani Agnieszka Grabowska zorganizowała dzień liczby π w ramach obchodów Roku Matematyki. Najpierw klasa szósta w holu szkoły opowiadała wszystkim o tej liczbie; była prezentacja i żarty. Następnie uczniowide ozdabiali przypisane im cyfry. W tym samym czasie odbywał się konkurs dla tych, którzy chcieli zapamiętać najwięcej liczb po przecinku za liczbą 3. KONKURS WYGRAŁA AMELIA SADURA Z KL. 6, KTÓRA ZAPAMIĘTAŁA 102 CYFRY.

W sali sportowej wszyscy rozwinęli liczbę π w formie ślimaka. Następnego dnia wręczono nagrody dla uczniów.

 

Więcej…
 
Wydarzenia tygodnia 18-24 marca 2019 PDF Drukuj Email

PONIEDZIAŁEK 16.00 - narada wszystkich nauczycieli

18.15-19.15 - konsultacje indywidualne z nauczycielami, dla rodziców, którzy zgłosili takie oczekiwanie przez dziennik elektroniczny.

ŚRODA 17.30 - zebranie trójek przedszkolnych.

CZWARTEK - Dzień Wiosny - Dzień Talentów. Samorząd szkolny prosi, aby w tym dniu każdy uczeń miał na sobie żółty i zielony  element ubioru. Oprócz tego prosimy, aby każda klasa miała trzy sadzonki roślin. Równiez można przygotować sobie strój na przebranie. Najciekawiej przebrani otrzymają nagrody!

Konkurs: Kangur Matematyczny. Organizuje pani Agnieszka Grabowska.

 
Wspomnienia z choinki PDF Drukuj Email

13 stycznia 2019 r. odbyła się w sali w Donaborowie nasza tradycyjna choinka szkolna. Proszę obejrzeć kilkanaście wybranych zdjęć autorstwa pani Doroty Pierudzkiej.

 

Więcej…
 
Wydarzenia tygodnia 11-15 marca 2019 PDF Drukuj Email

CZWARTEK 9.50-11.35 Dzień liczby π. Organizuje pani Agnieszka Grabowska.

SOBOTA - uczniowie naszej szkoły trenujący w UKS Tornado wyjeżdżają na pierwsze swoje zawody, daleko, bo aż za Poznań, gdzie odbędzie się turniej Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów. Na zawody jadą: Fabian Wylęga, Marcel Kmieciński, Julia Małolepsza, Martyna Kostrzewa, Nikola  Kokot.

Poprzez dziennik elektroniczny można zgłosić dyrektorowi potrzebę konsultacji indywidualnych z nauczycielami. Dotyczy to w szczególności rodziców pracujących do 15.00 i dłużej.

Poniżej jadłospis na okres od 11 marca do 22 marca 2019 r.

Załączniki:
Pobierz (2019.03.11-2019.03.22.docx)2019.03.11-2019.03.22.docx[ ]19 Kb
 
Siatkarki trzecie w powiecie kępińskim PDF Drukuj Email

Bardzo dobrze spisały się nasze siatkarki. W finale powiatowym (5.03.2019) zajęły miejsce na podium i wywalczyły puchar dla szkoły. Skład drużyny: Martyna Hojeńska, Nikola Rak, Maja Nowak, Julia Wylęga, Agnieszka Zemska, Karolina Łuźniak, Anna Żurawka, Amelai Sadura, Laura Fiołkowska. Byliśmy w finale zdecydowanie najmniejszą szkołą, biorąc pod uwagę liczbę uczniów, a pokonaliśmy m.in  takie szkoły jak: SP nr w Kępnie, Bralin, Baranów. Przegraliśmy jedynie z Mikorzynem, ale w dużej części dzięki piłce, którą przyszło grać dziewczynkom w finale w Rychtalu, po awansie z półfinału rozegranym w Łęce Mroczeńskiej. Piłka w Rychtalu inaczej się odbijała, a rywalki z Mikorzyna były już do niej przyzwyczajone, bo grały właśnie na tej hali.

Poniżej zdjęcia z półfinału w łece Mroczeńskiej

 

Więcej…
 
Z wyzyt u ptasznika PDF Drukuj Email

Dnia 28 lutego 2019  uczniowie klasy szóstej wybrali się do Wieruszowskiego Domu Kultury na wystawę egzotycznych pająków. Mieli okazję z bliska poznać budowę tego niezwykłego gatunku. Udało się nawet zobaczyć jak pająk produkuję sieć, kły w których produkuję się jad. Na szczęście nasz „przyjaciel” okazał się nie groźny i osoby chętne mogły potrzymać go przez chwilę na dłoni. Niedługo relacje uczestników.

Poniżej zdjęcia z wystawy.

 

Więcej…
 
Mistrzostwa gminy Baranów w siatkówce PDF Drukuj Email

Nasze siatkarki zostały mistrzyniami gminy w siatkówce w roku szkolnym 2018/2019. Martyna Hojeńska, Maja Nowak, Julia  Wylęga, Anna Żurawka, Karolina Łuźniak, Agnieszka Zemska, Nikola Rak, Laura Fiołkowska, Amelia Sadura (Opiekunowie: Alojzy Piasecki, Dorota Pierudzka). Chłopcy wywalczyli 3 miejsce.

 

Więcej…
 
Wydarzenia tygodnia 4-10 marca 2019 PDF Drukuj Email

WTOREK 9.00 - Łęka Mroczeńska - mistrzostwa powiatu kępińskiego w siatkówce dziewcząt. Na zawody jadą: Martyna Hojeńska, Julia Wylęga, Maja Nowak, Agnieszka Zemska, Anna Żurawka, Karolina Łuźniak, Nikola Rak, Laura Fiołkowska, Amelia Sadura.

ŚRODA - Post. Popielec. A jeszcze tydzień temu jedliśmy pączki (. zdjęcia niżej).

PIĄTEK - ostatni dzień oddawania wniosków o przyjęcie do przedszkola od 1 września 2019 r.

DZIEŃ KOBIET

Od tego tygodnia zmiany w niektórych zajęciach. Klasa czwarta  zakończyła wychowanie do życia w rodzinie. Klasa piąta ma nadal wychowanie do życia w rodzinie w piątek, ale razem (chłopcy, dziewczęta). Klasa siódma zamiast zajęć w piątek wychowania do życia w rodzinie, będzie miała lekcję o nazwie doradztwo zawodowe z p. Tomaszem Modrzyńskim. Szczegóły w zakładce "Plan lekcji".

ZACHĘCAM RODZICÓW DO ZAPOZNANIA SIĘ Z MATERIAŁEM DOTYCZĄCYM SZTUKI ROZMAWIANIA Z DZIECKIEM W ZAKŁADCE PEDAGOG.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Szkoła Podstawowa w Donaborowie
Szkoła podstawowa w Donaborowie, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting