Aktualności
Informacja Koła Caritas PDF Drukuj Email

Poniżej informacja Szkolnego Koła Caritas, którego opiekunką jest pani Danuta Wysota.

 

Więcej…
 
Jak zabija smog? Problem jest poważniejszy niż myślimy PDF Drukuj Email

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Onet i Airly, w okresie od 1.08.2017 do 1.08.2019 (731 dni) przez 226 dni oddychaliśmy powietrzem, w którym były przekroczone normy zanieczyszczeń. Przez 226 dni nasze zdrowie i życie było zagrożone. Z powodu zanieczyszczenia powietrza w Polsce rocznie umiera 45 tysięcy Polaków. Jak zabija smog?

Więcej…
 
Badaminton szkół - rejon kaliski PDF Drukuj Email

20 listopada 2019 w naszej szkole odbył się rejonowy turniej o mistrzostwo szkół w badmintona drużynowego. W rozgrywkach uczestniczyło 12 zespołów z okręgu kaliskiego. Nasze dziewczynki: Nikola Kokot, Julia Małolepsza i Laura Fiołkowska, zajęły dobre 4 miejsce w stawce 12 szkół.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych! Dodajmy, że Nikola była po chorobie, a Julia w trakcie przeziębienia.

 

Więcej…
 
W stolicy polskiego badmintona PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły  16 listopada 2019 r uczestniczyli w międzynarodowym  turnieju badmintona w Głubczycach (woj. opolskie) "Mini Silesia Cup" dla dzieci w wieku 7-13 lat.

Klub i jednocześnie szkołę reprezentowali: Nikola Kokot, Julia Małolepsza, Nikola Lubojańska, Marcel Kmieciński, Martyna Kostrzewa, Kamil Rak, Oliwier Żłobiński. Swego czasu w Głubczycach grali najlepsi w Polsce badmintoniści.  Do dzisiaj jest tam znakomita organizacja treningów w tej dyscyplinie sportu.

 

Więcej…
 
"Szkoła Pamięta" - dziękujemy za udział w akcji! PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

Łączę wyrazy szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

Załączniki:
Pobierz (Dyplom - Szkoła pamięta.pdf)Dyplom - Szkoła pamięta.pdf[ ]245 Kb
 
Wydarzenia tygodnia 18 -24 listopada 2019 PDF Drukuj Email

PONIEDZIAŁEK -  14.00 - szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Szkołę reprezentują: Maja Smorawska kl. 7 i Miłosz Smorawski kl. 5.

ŚRODA - 9.00  rejon kaliski - półfinał województwa wielkopolskiego w badmintonie klas szóstych i młodszych. Szkołę reprezentują: Nikola Kokot (kl. 3), Julia Małolepsza (kl. 3), Laura Fiołkowska (kl. 6) lub Maja Gruszka (kl. 6). Zawody zostaną rozegrane w naszej sali sportowej.

11.30 Teatr internetowy dla klas 1-3

CZWARTEK - Konkurs "Złota Żaba" - matematyka". I etap.

SOBOTA - Finał Wojewódzki  Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów w Badmintonie. Puszczykowo. UKS Tornado i szkołę reprezentują: Nikola Kokot, Julia Małolepsza, Martyna Kostrzewa, Marcel Kmieciński, Fabian Wylęga, Oliwier Żłobińskia i Nikola Lubojańska.

Przypominam o konieczności podpisania bluz polarowych. Będzie to skontrolowane.

Ponownie w imieniu Rady Rodziców zaprasza na wieczorek taneczny do Jankowych 18 stycznia 2020 lub o przygotowanie fantów na loterię.

Poniżej oraz w załączeniu informacje na temat  negatywnych skutków palenia papierosów elektronicznych przez dzieci i młodzież. Zapraszam do lektury w szczególności rodziców klas 6-8.

Dyrektor

Więcej…
 
Smog zaburza rozwój mózgu u dzieci PDF Drukuj Email

Co się dzieje z mózgiem dziecka, które oddycha zanieczyszczonym powietrzem? (przeczytane na onet.pl)

Więcej…
 
Klasa trzecia w Tymbarku PDF Drukuj Email

5 listopada 2019 r na Orliku KOSiR Kępno rozegrał się XXI Turniej Piłkarskio puchar Tymbarka. Nasi uczniowie z klasy trzeciej wywalczyli trzecie miejsce w kategorii U10.

Skład drużyny: Fabian Wylęga, Oliwier Żłobiński, Igor Hadryś, Dawid Hojeński, Kacper Goj, Bartosz Mendel, Marcel Kmieciński.

 

Więcej…
 
Mistrzostwa gminy Baranów w tenisie stołowym klas 7-8 PDF Drukuj Email

Poniżej wyniki mistrzostw gminy Baranów w tenisie stołowym kl. 7-8. Rozegrane zostały w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Słupi. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Hojeńska, Agnieszka Zemska, Nikola Rak, Miłosz Pawlak, Bartek Kieroń, Jakub Gruszka. Opiekun pani Urszula Kurek.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Szkoła Podstawowa w Donaborowie
Szkoła podstawowa w Donaborowie, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting