Aktualności
Wydarzenia tygodnia 12-18 listopada 2018 PDF Drukuj Email

PONIEDZIAŁEK - dzień wolny od zajęć lekcyjnych i zajęć w przedszkolu; świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Mam nadzieję, że na wszystkich domach powiewają biało-czerwone flagi!

WTOREK 7.30-21.00 - wycieczka do Poznania w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Kierownikiem wycieczki jest p. Ewa Przybylska, opiekunami p. Ksenia Tyra, p. Agnieszka Grabowska i p. Adam Udała, uczestnikami - uczniowie klas 4-7.

ŚRODA - 9.50 w szkole - koncert muzyczny "Perkusyjne ABC".

Poprzez dziennik elektroniczny można zgłosić swoje zainteresowanie indywidualną rozmową z nauczycielami. Proszę odczytać wiadomość od dyrektora. Bardzo proszę o przeglądanie wiadomości w dzienniku elektronicznym, bo wychodzimy z papierowej formy kontaktu z rodzicami, tam gdzie nie jest to konieczne.

Rodzicom przypominam o konieczności kontroli włosów dzieci w związku z zagrożeniem wszawicą, co prawda ostatnio nie było żadnych zgłoszeń, ale trzeba być czujnym.  Proszę też kontrolować tornistry uczniów, by nie było w nich zbędnych rzeczy.

W załączeniu szczegółowe wyniki wyborów samorządowych z 21.10.2018 z lokalu wyborczego w szkole.

Załączniki:
Pobierz (Wybory_2018_samorzadowe.doc)Wybory_2018_samorzadowe.doc[ ]112 Kb
 
Propagujemy badminton PDF Drukuj Email

Nasza sala sportowa jest wykorzystywana w różny sposób. Przede wszystkim służy do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Odbywają się w niej również zajęcia świetlicowe, a także korzystają z niej  przedszkolacy.

Po południami grają w niej osoby dorosłe w tenisa. Działa też szkółka tenisowa. W szczególny sposób staramy się propagować niezbyt popularną dyscyplinę sportową w Polsce, czyli badminton. 23 września 2018 roku zorganizowaliśmy zajęcia pokazowe dla uczniów klas 1-3 ze szkoły w Donaborowie, Baranowie oraz Słupi.

 

Więcej…
 
Chłopcy z pucharem PDF Drukuj Email

 

W mistrzostwach powiatu kępińskiego w halowej piłce nożnej chłopców nasi piłkarze wywalczyli trzecie miejsce. W finale, który odbył się w Trębaczowie 7 listopada 2018 r, w nowej pięknej sali sportowej, wystartowało 9 drużyn. To duży sukces, ale drugie miejsce było do zdobycia.

Więcej…
 
Powstaje ogród PDF Drukuj Email

Otoczenie naszej szkoły i przedszkola bywa miejscami nieco zaniedbane, ale po remoncie budynku przyszedł czas na zmiany w jego otoczeniu. Może powoli dojdziemy do tego, że będzie ono również należycie wyglądać. Obecnie w ramach wielu realizowanych projektów, powstaje ogród. No właśnie, jak go nazwiemy?

 

Więcej…
 
Wydarzenia tygodnia 5-11 listopada 2018 r. PDF Drukuj Email

Rozpoczynamy Tydzień z Niepodległą z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Program opracowany przez panią Lidię Wojciechowską poniżej oraz w załączniku.

ŚRODA - finał powiatu w halowej piłce nożnej chłopców; w Trębaczowie (gmina Perzów) naszą szkołe reprezentują: Mikołaj Lubojański, Kacper Makurat, Tobiasz Świtoń, Gracjan Malcher, Bartek Świtoń, Rez. Oskar Janus, Dawid Dombek oraz Miłosz Pawlak.

CZWARTEK - zbiórka makulatury i innych surowców wtórnych. Organizuje pani Ewa Przybylska.

PIĄTEK - wycieczka "zerówki" do fabryki bombek choinkowych w Miliczu

SOBOTA 15.00 - delegacja samorządu będzie reprezentować nasza szkołę podczas uroczystości w szkole w Mroczeniu z okazji  100-lecia odzyskania  niepodległości.

NIEDZIELA - Baranów.  Gminne uroczystości z  okazji  100-lecia odzyskania  niepodległości.  Zapraszamy wszystkich. Program  w załączniku

Jadłospis na okres 2018.10.29-2018.11.09 w załączniku.

Więcej…
 
Wydarzenia tygodnia 29.10- 4.11.2018 PDF Drukuj Email

PONIEDZIAŁEK 9.00 Kępno hala: mistrzostwa gminy Baranów w halowej piłce nożnej chłopców. Szkołę reprezentują: Mikołaj Lubojański, Bartłomiej Goj, Kacper Makurat, Tobiasz Świtoń, Gracjan Malcher, Miłosz Pawlak, Oskar Janus, Rafał Dybski.. Opiekun p. Dorota Pierudzka.

CZWARTEK - Wszystkich Świętych

PIĄTEK - dzień wolny od zajęć lekcyjnych.

Prosimy o dokładny przegląd włosów dzieci w związku ze zgłoszeniem przypadku wszawicy.

Rada Rodziców podjęła decyzję o zorganizowaniu wieczorku tanecznego 2 lutego 2019 r. w Donaborowie. Grać będzie zespół Kanion. Prosimy o reklamowanie imprezy wśród rodziny i znajomych. Jednocześnie zapraszamy do udziału!

W załączniku program naszych szkolnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zatytułowany "Tydzień z Niepodległą". Można już zacząć się przygotowywać (5-9 listopada 2018).

Pragniemy poinformować, że w trakcie roku szkolnego nie będziemy robić zbiorowego zamówienia na mundurki. Jednie pod koniec roku szkolnego 2018/2019 będziemy zbierać informację dla celów zbiorowego zamówienia na rok szkolny 2019/2020. Jeśli w międzyczasie zaistnieje potrzeba zakupienia koszulki lub bluzy polarowej, proszę zamawiać indywidualnie u producenta pani Iwony Grabowskiej tel. 502 685 547, która prześle zamówiony strój za zaliczeniem pocztowym.

 

Załączniki:
Pobierz (Tydzień z Niepodległą.doc)Tydzień z Niepodległą.doc[ ]32 Kb
 
Zawody sportowe - plany PDF Drukuj Email

W najbliższy poniedziałek, 29 października, rozegramy Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej. Zawody odbędą się w Kępnie w hali KOSiR. Oto harmonogram dowozu na turniej:

Więcej…
 
Zaprosznie na "kreatywne piątki" PDF Drukuj Email

W załączeniu przesyłam plakat dot. kreatywnych piątków dla dzieci w wieku 7-11 z terenu Gminy Baranów. Zajęcia będą odbywać się w na Muratorze. Radzę pospieszyć się z zapisem.

Załączniki:
Pobierz (Kreatywne_piątki.pdf)Kreatywne_piątki.pdf[ ]64 Kb
 
MISTRZOSTWA GMINY W BADMINTONIE PDF Drukuj Email

We wtorek 23 października w donaborowskiej hali sportowej rozegrano pierwsze oficjalne Drużynowe Mistrzostwa Gminy Dziewcząt i Chłopców w Badmintonie w kategorii szkół podstawowych.

 

Załączniki:
Pobierz (Badminton_chłopcy.pdf)Badminton_chłopcy.pdf[ ]216 Kb
Pobierz (Badminton_dziewczynki.pdf)Badminton_dziewczynki.pdf[ ]216 Kb
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Szkoła Podstawowa w Donaborowie
Szkoła podstawowa w Donaborowie, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting