Aktualności
Półkolonie w Kępnie PDF Drukuj Email

Od 1 do 5 lipca 2019  Uczniowski Klub Sportowy Tornado zorganizował  półkolonie dla dzieci biorących udział w całorocznych  treningach z badmintona. Uczestnicy nie tylko mieli treningi z tej dyscypliny, ale również zajęcia taneczne, lekkoatletyczne na bieżni stadionu Polonii Kępno. Byli także na basenie, spotkali się ze strażakami, od których uczyli się pierwszej pomocy. Uczestniczyli też w zabawach z psychologiem. Zajęcia trwały od 9.00 do 15.00 na obiektach Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sfinansowane zostały z wpłat rodziców,  ze środków Klubu oraz wsparcia Gminy Baranów.

 

Więcej…
 
Półkolonie w szkole PDF Drukuj Email

od 8 do 12 lipca 2019 r. nasza szkoła była organizatorem półkolonii. Od godz. 9.00 do 14.00 grupa 22 uczniów miała organizowane różnorodne zajęcia wymyślone i prowadzone przez panią Anne Margielską z pomocą Wiktorii Waloszczyk. Kierownikiem półkolonii był dyrektor Alojzy Piasecki. Półkolonie zostały sfinansowane z wpłat uczestników (wycieczki) oraz z funduszy gminnych. Gmina Baranów zapewniła też środki transportu na wyjazdy do Kępna i Parzynowa.  Co się działo na kolonach, możecie przeczytać poniżej. Najbardziej udanym dniem był czwartek, czyli wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego  "Na wzgórzu" w Parzynowie.

 

Więcej…
 
Pirackie pożegnanie przedszkola PDF Drukuj Email

18 czerwca 2019 r. oficjalnie zakończyły się zajęcia w przedszkolu, choć dzieci jeszcze do końca czerwca mogły przychodzić. W tym roku p. Małgosia Dąbrowska przygotował pirackie pożegnanie. Dla jednych to przerwa w uczęszczaniu do  przedszkola, a dla 13 pozostałych to koniec, bo od 1 września stają się już uczniami szkoły podstawowej.

 

Więcej…
 
Ewaluacja w przedszkolu PDF Drukuj Email

Pod koniec roku szkolnego przeprowadzono ewaluację wewnętrzną w grupie 3-4 latków i 5-6 latków. Pytania były skierowane do wychowawczyń i do rodziców. Analizowano głównie to, czy dzieci są aktywne podczas pobytu w przedszkolu, czy chętnie uczestniczą w zajęciach. Raport końcowy opracowała Agnieszka Skąpska-Hełka. Zachęcamy do zapoznania się z nim. Ewaluacja pokazuje analizowany problem z punktu widzenia rodziców i nauczycieli.

Załączniki:
Pobierz (Ewaluacja_przedszkole_2018_2019.docx)Ewaluacja_przedszkole_2018_2019.docx[ ]24 Kb
 
Ewaluacja w szkole PDF Drukuj Email

Każdy patrzy na szkołę przez pryzmat indywidualnych doświadczeń; które jednak nie zawsze można uogólniać Ewaluacja polega na tym, że ocenia się szkołę z trzech punktów widzenia: nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Podjęliśmy taką próbę dokonania rzetelnej oceny dotyczącą wychowania i profilaktyki w szkole, ze szczególnym uwzględnieniem poczucia bezpieczeństwa wśród uczniów. Badaniem objęto 70 uczniów kl. II-VII, 62 rodziców uczniów klas I-VII, 14 nauczycieli i 6 pracowników obsługi. Ewaluacje przeprowadził zespół w składzie: Alojzy Piasecki, Bogumiła Górecka-Kijak, Anna Margielska, Agnieszka Grabowska, Lidia Wojciechowska, Anna Pisula-Bykowska. Prezentowany - w załączniku - raport sporządziła pani pedagog Bogumiła Górecka-Kijak. Zachęcam do zapoznania się.

 
Nasza edukacja przyrodnicza PDF Drukuj Email

Poniżej zdjęcia z prac kasy szóstej w ogrodzie szkolnym oraz ze spotkania z leśnikiem Panią Ertel (12 czerwca 2019 r. )

 

Więcej…
 
Informacja dla zapisanych na półkolonie 8-12.07.2019 PDF Drukuj Email

W ramach półkolonii planujemy zorganizowanie 9 lipca 2019 r (wtorek) wycieczki do Wrocławia do Hydropolis. Koszt biletów i dojazdu autokarem to około 60 zł od dziecka. Proszę przemyśleć udział dziecka w wycieczce i potwierdzić jak najszybciej  lub nie udział poprzez dziennik elektroniczny przez przesłanie wiadomości do Anny Margielskiej i do dyrektora.

Informacja dotyczy tylko zapisanych wcześniej na półkolonie.

 

 
Biologia w ogrodzi szkolnym PDF Drukuj Email

Poniżej zdjęcia wykonane w ogrodzie szkolnym podczas zajęć z biologii. Dotyczyły one przeglądu roślin okrytonasiennych, nagonasiennych, korzystania z klucza do oznaczania roślin, budowy kwiatu, gry dydaktycznej (wiedza o roślinach).

 

Więcej…
 
Przedsmak wakacji, czyli wycieczka rowerowa kl. V i VII do Ustronia PDF Drukuj Email

W przedostatnim dniu nauki szkolnej, czyli w poniedziałek 17 czerwca 2019 roku, uczniowie kl. V i VII wybrali się na wycieczkę rowerową do Ustronia. Wyprawę zorganizowała p. Ania Pisula – Bykowska, a na rowery wsiedli też p. Dorota, p. Lidka i p. Adam.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Szkoła Podstawowa w Donaborowie
Szkoła podstawowa w Donaborowie, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting