Badminton - UKS Tornado PDF Drukuj Email

Badminton - UKS Tornado

 

15 stycznia 2020 r. nasi zawodnicy gościli w Mykanowie na turnieju zorganizowanym przez Częstochowską Akademię Badmintona.

Mykanów to miejscowość będąca siedziba dużej gminy liczącej blisko 15 000 mieszkańców. Sama miejscowość ma około 1000 mieszkańców.

Zawody rozgrywano w ładnej sali sportowej na 9 kortach. w różnych kategoriach wiekowych, także seniorów.

Trzeba przyznać, że przeciwników nie mieliśmy zbyt wymagających, więc był to rodzaj wyjazdowego treningu.

Wyniki naszych zawodników:

Kategoria U-9 dziewczynki:

Nikola Lubojańska – 1 miejsce

Kategoria U-9 chłopcy:

Mateusz Chlebosz - 2 miejsce

Kategoria U-11 dziewczynki

Aleksandra Nycz – 1 miejsce

Hania Wylęga – 2 miejsce

Nikola Kokot – 3 miejsce

Lena Maćkowiak – 3 miejsce.

Kategoria U-11 chłopcy

Marcel Kmieciński - 1 miejsce

Fabian Wylęga – 2 miejsce

Oliwier Żłobiński – 3 miejsce.

W zawodach na etapie rozgrywek grupowych turniej zakończyły: Martyna Kostrzewa oraz Maja Juszczak.

 

Co zapamiętamy z turnieju? Wielką radość Nikoli Lubojańskiej po kolejnych zwycięstwach, ambitną walkę Oliwiera z Fabianem oraz Martyny z Nataszą Sadek, świetny mecz Nikoli Kokot oraz Hani (długie piękne wymiany, mało prostych błędów) oraz trzy nieudane odbiory serwisów Matusza w trzecim secie przy stanie 14:12 dla niego, co kosztowało go pierwsze miejsce.

 

 

*********************************************************************************************************************************

12 stycznia 2020

57 meczów, 37 zawodników, prawie 4 godziny grania - IV kolejka Donaborowskiej Ligi Badmintona. Wyniki w załącznikach.

1 grudnia 2019

63 mecze, 42 zawodników, 4 godziny grania - to w skrócie III kolejka Donaborowskiej Ligi Badmintona. Wyniki tego turnieju w załącznikach pod zdjęciami.

*************************************************************************************************************************************************************************************

19 października 2019

Nikola Lubojańska, Mateusz Chlebosz, Nikola Kokot, Martyna Kostrzewa, Julia Małolepsza, Hania Wylęga, Aleksandra Nycz oraz Oliwier Żłobiński reprezentowali UKS Tornado w turnieju w Komprachcicach (woj opolskie). W załączniku wyniki.

***********************************************************************************************************************************************************************************

28 września 2019 r Hala ZAKSY Kędzierzyń Koźle

Nasze Tornado w nowym roku szkolnym na pierwszy oficjalny turniej zawiało na zawody do Kędzierzyna-Koźla, gdzie do rywalizacji w turnieju w kategorii U-9 i U11lat dziewcząt i chłpców przystąpiło łącznie ponad 100 zawodników. Mocna obsada turnieju przez znane kluby w całej Polsce to standard na turniejach w Kędzierzynie-Koźlu. Obecni byli zawodnicy z wszystkich klubów województwa opolskiego. Ponadto mocna ekipa z Wrocławia(pozdrawiamy) oraz gościnnie jedna zawodniczka z poza granic Polski (Ostatecznie triumfatorka całego turnieju). Nasze małe "Tornianiontka" jak zawsze walczyły o każdy punkt z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami ze starszych roczników. Mimo to wszyscy pokazali, że Tornado małymi kroczkami ale nabiera mocy i nie raz zrobi na turniejach niezłą zawieruchę
W telegraficznym skrócie Ola, Marcel i Mateusz po wygraniu dwóch meczy w grupach wyszli do dalszej rywalizacji. Następnie wygrywając kolejne swoje pojedynki awansowali do kolejnych rund. Ostatecznie Marcel i Ola ulegli przeciwnikom w walce o miejsca 5-8 zajmując w turnieju 9 miejsca. Mateusz w kategorii do 9 lat (U-9), jako jedyny awansował do czwórki najlepszych zawodników turnieju i uległ nieznacznie w walce o finał zajmując wysokie trzecie miejsce trafiając prosto na podium . MATEUSZ tym samym zdobył pierwszy Puchar dla klubu UKS Tornado. Brawo,Brawo. Nikola uległa tylko w małych pkt. mając równą liczbę wygranych pojedynków w grupie nie awansowała dalej. Pozostali zawodnicy Tornada Martyna,Lena,Julka,Kamil pokazali się z bardzo dobrej strony mimo nie wyjściu z mocnych grup, naprawdę podeszli z ambicją i charakterem do swoich pojedynków. Jestem pewny, że będą walczyć w przyszłości z najlepszymi na takich turniejach. Serdecznie wszystkim gratulujemy i czekamy na kolejne wydarzenie sportowe z udziałem naszych zawodników. Najważniejsze to cała ekipa UKS Tornado trzymała się razem, wspierała w smutkach i wspólnych zwycięstwach.

****************************************************************************************************

27 października 2019 r.

W załączniku pod zdjęciami punktacja po pierwszym turnieju 22 września 2019. W zawodach zagrało 34 uczestników. Następna kolejka ligi 27 października (niedziela) godz. 13.30.

 

 

 

***

***

***

***

****

***

***

****

****

****

****

****

****

****

****

****

***

***

***

***

***

***

 

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

 

***

***

***

***

 
Szkoła Podstawowa w Donaborowie
Szkoła podstawowa w Donaborowie, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting