Kącik dla rodziców |
Zarząd Rady Rodziców 2024-2025Przewodnicząca - Angelika ŻłobińskaZastępczyni przewodniczącej - Anita WróbelSkarbnik - Natalia Giel (kl. 4)Sekretarz - Natalia JamrózPrzewodnicząca komisji rewizyjnej - Sylwia MendelCzłonkini komisji rewizyjnej - Magdalena KaczorowskaCzłonkinie Zarządu: Anna Stokowska, Monika Bąk, Natalia Giel (kl.1), Paulina Nolbert.W załączniku - trójki klasowe i przedszkolne.
Ustawa o systemie oświaty art. 44 b, ust 8
8. Nauczyciele na początku każdego roku szkolnego informują uczniów oraz ich rodziców o: 1) wymaganiach edukacyjnych niezbędnych do otrzymania przez ucznia poszczególnych śródrocznych i rocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych, wynikających z realizowanego przez siebie programu nauczania; 2) sposobach sprawdzania osiągnięć edukacyjnych uczniów; 3) warunkach i trybie otrzymania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych.
Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w Statucie Szkoły Podstawowej w Donaborowie Rozdział 6 paragraf 42, 43, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51. Statut w wersji papierowej dostępny jest w sekretariacie, w wersji elektronicznej pod adresem www.sp.donaborow.pl – → zakładka „Dokumenty” → zakładka „Statut”
Ustawa o systemie oświaty art. 44 b, ust 9
Wychowawca oddziału na początku każdego roku szkolnego informuje uczniów oraz ich rodziców o: 1) warunkach i sposobie oraz kryteriach oceniania zachowania; 2) warunkach i trybie otrzymania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania
KRYTERIA OCEN Z ZACHOWANIA
§44 1. Ocenianie zachowania ucznia ukierunkowane jest na proces samokontroli i zachęcania uczniów do wzmożonej pracy nad sobą. 2. Ocena z zachowania powinna utrwalać i nagradzać postawy pozytywne a eliminować te, które w społeczności szkolnej zostały uznane za niewłaściwe. 3. Oceniane jest zachowanie ucznia w szkole i poza szkołą. 4. Kryteriami oceniania zachowania są: 1) sposób wywiązywania się z obowiązków ucznia, 2) postępowanie zgodne z dobrem społeczności szkolnej, 3) dbałość o honor i tradycje szkoły, 4) dbałość o piękno mowy ojczystej, 5) dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych osób, 6) godne, kulturalne zachowanie się w szkole i poza nią, 7) okazywanie szacunku innym osobom. 5. Szczegółowe kryteria oceniania zawiera rozdział 7 paragraf 53 ust. 1 określający obowiązki ucznia. Paragraf 47 ust. 7 1. Uczeń otrzymuje śródroczną ocenę z zachowania, w zależności od tego, ile spełni kryteriów głównych oceny opisanych szczegółowo w paragrafie 53 Statutu:
2. Przy ustalaniu śródrocznej i rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania ucznia u którego w orzeczeniu lub opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej stwierdzono dysfunkcje rozwojowe wywołujące zaburzenia zachowania, wychowawca powinien uwzględnić wpływ stwierdzonych zaburzeń i dysfunkcji rozwojowych w ocenie jego zachowania. 3. Za rażące naruszenia co najmniej jednego z w/w kryteriów ocena z zachowania może ulec obniżeniu niezależnie od skali zamieszczonej w ust. 7. 4. Uczeń ma obniżoną ocenę do nagannej, jeśli popełni jeden z następujących czynów: udowodnione przestępstwo lub wykroczenie, w tym poważną kradzież, picie alkoholu, posiadanie narkotyków, substancji psychotropowych, zażywanie narkotyków, stworzenie zagrożenia dla zdrowia swojego lub innych członków społeczności szkolnej, nieusprawiedliwiona absencja wyższa niż 30 % w półroczu. 13. Planowane śródroczne oceny z zachowania mogą być podwyższone na zasadach określonych przez nauczyciela, który ustalił daną ocenę, jeśli uczeń lub rodzic zwróci się z ustną lub pisemną prośbą o ich poprawienie.
Parag. 49 OCENA ROCZNA - POPRAWA 7. Ocena z zachowania może być zmieniona w przypadku, gdy uczeń lub jego rodzic na piśmie złoży na co najmniej sześć dni przed klasyfikacyjnym posiedzeniem rady pedagogicznej przekonywujące dowody spełnienia wymagań na ocenę zachowania o którą wnioskuje, zgodnie z kryteriami i wymaganiami określonymi w paragrafie 44. 8. Wniosek o uzyskanie wyższej oceny zachowania opiniuje komisja w skład której wchodzą: 1) wyznaczony przez Dyrektora nauczyciel - jako przewodniczący, 2) wychowawca klasy, 3) przedstawiciel samorządu uczniowskiego. 9. Po zapoznaniu się z opinią Komisji wychowawca podejmuje ostateczną decyzję o wystawieniu oceny. **********
Bezpłatne aplikacja do zdalnej kontroli rodzicielskiej urządzeń mobilnych · Chroń Dzieci w Sieci – Dziecko· Opiekun Dziecka w Internecie
· Qustodio · Beniamin
|