Gminny Przegląd Teatralny PDF Drukuj Email

12 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Słupi pod Kępnem odbył się Gminny Przegląd Teatralny. W przeglądzie wzięły udział cztery  szkoły podstawowe z naszej gminy. Każda z nich starała się przedstawić ciekawe inscenizacje. Dzieci świetnie bawiły się  w teatr i aktorów. Każdy młody artysta otrzymał drobny upominek ufundowany przez Urząd Gminy w Baranowie.

 

 

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Grębaninie. Uczniowie przygotowani przez panią K. Biegańską i panią W. Mamczak, wystawili spektakl pt. "Królewna Śmieszka".

II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Słupi pod Kępnem przygotowani przez p. B. Chlipałę, przedstawili sztukę pt. "Wygrana".

III miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Donaborowie – dzieci wystawiły sztukę pt. "Kopciuszek XXI wieku". Reżyserem była pani L. Wojciechowska.

IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Baranowie. Dzieci pod kierunkiem pani S. Prygiel wystąpiły z przedstawieniem pt. "Poczekalania". Każdy zespół aktorów otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową ufundowaną przez Urząd Gminy Baranów. W komisji konkursowej zasiedli: pani Maria Jendro, pani Łucja Wieloch, pan Wiesław Walas oraz pani Emilia Błażejewska.

***

 

Ale na podium!

Dnia 12 kwietnia 2016 r. na sali w Słupi odbył się przegląd teatralny. Wystąpiły w nim szkoły podstawowe ze Słupi, z Baranowa, z Grębanina i my.

Gdy przyjechaliśmy do Słupi, na sali byli już inni uczestnicy. Przedstawiciele szkół losowali kolejność – nasz Kopciuszek, czyli Oliwia Malcher wylosowała nr 4, czyli prezentowaliśmy się jako ostatni.

Jako pierwsi wystąpili słupianie w przedstawieniu „Wygrana”. To historia mężczyzny, który nie był szczęśliwy w rodzinie. Gdy oglądał mecz, przyszła wróżka, która spełniła 3 życzenia: normalna rodzina, pieniądze, spokój. Nowa rodzina mu się nie spodobała i wróciła stara.

Jako drudzy wystąpili uczniowie ze szkoły w Baranowie. Przedstawienie było o ludziach, którzy kłócili się podczas czekania na lekarza. Po długim narzekaniu wszyscy wyszli, a doktor z sekretarką poszli na kawę.

Grębanin miał przedstawienie „Królewna Śmieszka” – zmodyfikowaną wersję „Królewny Śnieżki”. W chatce mieszkała królewna i siedmiu krasnoludków. Pewnego dnia zła królowa przyszła i dała jej do zjedzenia zatrute jabłko. Krasnoludki mówiły jej, że ma umyć owoc przed zjedzeniem, ale ta ich nie posłuchała i czar wciąż był na jabłku. Zjadła i zasnęła, później przyszedł książę i pocałował księżniczkę, która wybudziła się ze snu.

My występowaliśmy jako ostatni, nasze przedstawienie nosiło tytuł „Kopciuszek XXI wieku”. Opowiadało o córce bogatego wdowca, który ożenił się z wdową. „Kobitka owa dwie paskudne córki miała i ciągle swego męża i pasierbicę do wszystkiego wykorzystywała” (fr. tekstu narratora). Kiedy Frania – Kopciuszek sprzątała, w radiu nadano komunikat, że książę Bartłomiej urządza bal. Oczywiście siostry wystrojone poszły na imprezę, a Frania musiała sprzątać. Wybawiła ją wróżka, ale musiała wrócić przed północą. Biegnąc zgubiła bucik rozmiar 40, znalazł go ochroniarz i oddał księciu, a ten odnalazł wybrankę swego serca i odbyło się huczne wesele przy śpiewie „Bartek, Bartek się żeni…”

Po występach dostaliśmy napoje „Helena” oraz drożdżówki. Wkrótce potem ogłoszono wyniki. My zajęliśmy III miejsce – po Grębaninie i Słupi. To było miło spędzony czas, dobrze się bawiliśmy.

Występowali: narratorki – Natalia Skrobańska i Patrycja Dwornik, Frania – Oliwia Malcher, macocha – Julia Kokot, siostry Zyta i Lola – Natalia Goj i Wiktoria Jerczyńska, głos z radia Martyna Dombek, wróżka – Oliwia Świtoń, książę – Bartek Wierzchołek, król – Jakub Zemski, ochroniarz - Miłosz Rzepka; rolkarze – Nikola Biegańska i Mateusz Pietrzak.

Oliwia Malcher

 

 

 
Szkoła Podstawowa w Donaborowie
Szkoła podstawowa w Donaborowie, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting