Egzaminy probne klasy ósmej PDF Drukuj Email

W dniach 17-19 marca 2021 zostaną przeprowadzone próbne egzaminy w klasie ósmej na podstawie testów przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Poniżej oraz w załączniku informacje na temat przebiegu egzaminu w naszej szkole w warunkach panującej epidemii.

 

 

 

Informacje dla uczniów/rodziców.

Egzaminy próbne 17-19.03.2021

1. Na egzamin przychodzi uczeń tylko zdrowy, w szczególności bez objawów infekcji górnych dróg oddechowych.

2. Uczeń nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

3. Uczniowie nie wnoszą na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek, smartwatch-y. Szkoła zapewnia możliwość kontaktu telefonicznego z rodzicami.

4. Uczniowie wchodzą do szkoły o 8.50.

5. Wejściem do sanitariatów wchodzą: Maja Nowak, Miłosz Pawlak, Martyna Hojeńska, Amelia Sadura, Maja Smorawska, Julia Wylega, Agnieszka Zemska, Maciej Grądowy. Uczniowie piszą egzamin próbny w sali nr 1.

6. Wejściem do sali sportowej wchodzą Rafał Dybski, Kacper Morek, Nikola Rak, Ania Żurawka, Karolina Łuźniak. Uczniowie piszą egzamin próbny w sali nr 4.

7. Przed wejściem do sali egzaminacyjnej uczniowie losują miejsca, przy których będą zdawać egzamin. Wchodzą pojedynczo.

8. Egzamin trwa:

a) środa 17.03.2021- j. polski od 9.00 do około 11.20. Uczniowie piszą test 120 min + 5 min. Uczeń z dostosowaniami może pisać dłużej do 60 min.

b) czwartek 18.03.2021 - matematyka od 9.00 do około 11.00. Uczniowie piszą test 100 min + 5 minut. Uczeń z dostosowaniami może pisać dłużej do 50 min.

c) piątek 19.03.2021 - język angielski od 9.00 do około 10.50. Uczniowie piszą 90 minut. Uczeń z dostosowaniami może pisać dłużej do 45 min.

9. Rodzice nie wchodzą na teren szkoły.

10. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych: długopis (lub pióro) z czarnym tuszem/atramentem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych). Dodatkowo na matematyce uczeń posiada własną linijkę i cyrkiel. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

11. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na test można przynieść własną butelkę z wodą, którą stawia się na podłodze przy stoliku, by nie spowodować zalania testu.

12. Czekając na wejście do szkoły albo do sali, w której przeprowadzany jest test diagnostyczny, uczniowie zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

13. Na teren szkoły uczniowie wchodzą z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal, w których jest przeprowadzany test diagnostyczny, po zajęciu miejsc przez uczniów.

14. Uczniowie są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali, w której jest przeprowadzany test diagnostyczny. Po zajęciu miejsca w sali (w trakcie testu) uczeń ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

a) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,

b) wychodzi do toalety,

c) kończy pracę z arkuszem testu diagnostycznego i wychodzi z sali.

15. Uczniowie mogą - jeżeli uznają to za właściwe -mieć zakryte usta i nos w trakcie testu diagnostycznego, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku.

16. Należy unikać dotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegać higieny podczas kaszlu i kichania (zakrywanie ust zgięciem łokcia). Nie wolno kontaktować się z innymi zdającymi.

17. Rzeczy osobiste uczniowie zostawiają w szafkach w sali sportowej (uczniowie piszący na 4) lub w szafkach metalowych (uczniowie piszący na 1).

18. Po wysłuchaniu informacji od członków zespołu nadzorującego oraz otrzymaniu arkuszy egzaminacyjnych zdający:

a) zapoznaje się z instrukcją zamieszczoną na 1. oraz 2. stronie arkusza egzaminacyjnego. Instrukcja dotyczy sposobu zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi oraz nanoszenia poprawek na karcie odpowiedzi i w zeszycie zadań egzaminacyjnych,

b) sprawdza kompletność arkuszy, czy zawierają wszystkie kolejno ponumerowane strony,

c) po rozdaniu zdającym arkuszy egzaminacyjnych uczniowie spóźnieni nie zostają wpuszczeni do sali egzaminacyjnej,

d) osoba nadzorująca może udzielać odpowiedzi na pytania zdających związane wyłącznie z kodowaniem arkusza oraz instrukcją dla zdającego. W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty uczniom nie udziela się żadnych wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje.

e) Zdający zaczynają prace z arkuszem egzaminacyjnym na polecenie przewodniczącego zespołu nadzorującego.

19. Zadania uczniowie rozwiązują SAMODZIELNIE!

20. W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu uczniowie nie powinni opuszczać sali egzaminacyjnej.

21. Po upływie wyznaczonego czasu na pracę z arkuszem egzaminacyjnym osoba nadzorująca:

a) informuje o zakończeniu pracy za arkuszem,

b) wyznacza dodatkowy czas 5 minut na sprawdzenie poprawności przeniesienia przez uczniów odpowiedzi na kartę odpowiedzi.

c) poleca po upływie dodatkowego czasu zamknięcie arkuszy i odłożenie ich na brzeg stolika.

22. Uczniowie zakładają maseczki, zabierają przybory, butelkę z wodą i wychodzą z sali egzaminacyjnej.

23. Po zakończeniu egzaminu uczniowie niezwłocznie udają się do domu. Na lekcji online uczniowie mogą się podzielić wrażeniami, a nauczyciel może omówić test. Należy unikać spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.

 

Załączniki:
Pobierz (Informacje_dla_uczniow.docx)Informacje_dla_uczniow.docx[ ]19 Kb
 
Szkoła Podstawowa w Donaborowie
Szkoła podstawowa w Donaborowie, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting