W trójboju jesteśmy najlepsi! PDF Drukuj Email

Duży sukces odnieśli nasi sportowcy 2 października 2013 r. Drużynowo wygraliśmy, a Sandra Skiba okazała się najlepszą w trójboju lekkoatletycznym, który składał się z trzech konkurencji: bieg na 60m, skok e dal i bieg na 600 m. (dziewczyny) i 800 m. (chłopcy).

***
Zawody poprzedziły uroczyste otwarcie nowych boisk do piłki ręcznej i koszykówki przy Gimnazjum w Mroczeniu. W miejscu boisk asfaltowych, zbudowano za ponad 300 tysięcy złotych nowe ze sztuczną trawą oraz skocznię w dal i bieżnię sprinterską.
W kategorii dziewcząt zdecydowanie wygrała Sandra Skiba, która nie miała sobie równych w biegu na 60 m oraz w skoku w dal; w biegu na 600 m była trzecia. Na drugim miejscu w ogólnej klasyfikacji  znalazła się też nasza reprezentantka Julita Gruszka. Szczególnie dobrze zaprezentowała się w biegu długodystansowym, zajmując pierwsze miejsce z najlepszym czasem. Wśród chłopców Kacper Małolepszy wywalczył srebrny medal - nie wygrał żadnej konkurencji, ale w każdej był w czołówce. Dobry występ zanotował też Adrian Rzepka. Pozostali nasi reprezentanci to Amelka Skiba i Fabian Świtoń.
W klasyfikacji zespołowej (wyniki chłopców i dziewcząt łącznie) wywalczyliśmy zdecydowanie pierwsze  miejsce. Druga była Słupia, trzecia Łęka Mroczeńska, a czwarty Grębanin. Medale i dyplomu uczniowie otrzymali w trakcie uroczystości otwarcia nowego obiektu. Było wielu znakomitych gości, m.in. pani wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek, radny sejmiku wojewódzkiego Andrzej Mroziński, radni do Rady Gminy w Baranowie oraz wszyscy uczniowie Gimnazjum w Mroczeniu. Nauczyciele wf-utej szkoły pewnie bardzo się ucieszą, gdy Sandra, Julita i Kacper trafią do ich szkoły we wrześniu przyszłego roku.